OΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς,
Μιλήσαμε όλοι οι διευθυντές της περιοχής με την συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου και σας μεταφέρουμε κάποιες βασικές οδηγίες.
Οι εντολές είναι με την «Εξ Αποστάσεως εκπαίδευση» να μην προχωρήσουμε παρακάτω την ύλη, Απλά να κάνουμε επαναλήψεις και ωα κρατήσουμε ζωντανή την επαφή με τους μαθητές μας.
Άρα τα βιβλία, δηλαδή τα επόμενα τεύχη δεν πρέπει να δώσουμε τώρα στα παιδιά γιατί δεν θα χρειαστούν . Θα δοθούν κανονικά στα παιδιά μόλις ανοίξει το σχολείο.
Επίσης το Υπουργείο αποφάσισε ότι από Σάββατο του Λαζάρου μέχρι την Κυριακή του Θωμά είναι διακοπές, Άρα …όχι Εργασίες όχι τηλεδιασκέψεις.
Δοκιμαστικές τηλεδιασκέψεις αρχίζουν από σήμερα έως την Παρασκευή. Αρκετοί εκπαιδευτικοί θα δοκιμάσουν κι αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας. Όλα τα παιδιά θα έχουν σίγουρα εργασίες στην «Ηλεκτρονική τάξη» .
Μετά το Πάσχα αρχίζουν συστηματικές τηλεδιασκέψεις και θα βγει από το σχολείο σχετικό πρόγραμμα. Είμαστε όλοι οι εκπαιδευτικοί στην διάθεσή σας για κάθε επικοινωνία και βοήθεια.
Μέχρι τις 27 Απριλίου θα ξέρουμε αν θα συνεχίσουμε πιο οργανωμένα την εξ αποστάσεως ή εάν θα ανοίξουμε σαν κανονικό σχολείο.