Η πρώτη ήμερα τηλεκπαίδευσης!!!

Αγαπητοί γονείς,

Με προβλήματα ξεκίνησε σήμερα η διαδικασία της σύγχρονης τηλεκπαίδευσης για τα παιδιά του σχολείου μας.Ξέρουμε ότι πολλοί από εσάς δεν μπόρεσαν να συνδεθούν, ότι έπεφτε το σύστημα ή ότι δεν είχατε καλό σήμα!!! Σε πολλές περιπτώσεις δεν μπορούσε να συνδεθεί ο δάσκαλος ώστε να σας δεχθεί , αν και όλοι οι συνάδελφοι ήσαν προετοιμασμένοι και στις θέσεις τους.Ζητάμε συγγνώμη από τους μαθητές που περίμεναν και δεν συνδέθηκαν ποτέ…ενώ αρκετοί μαθητές έκαναν μάθημα τις πρώτες μόνο δυο ώρες και στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να συνδεθούν και πάλι.Δυστυχώς το ίδιο έγινε και στα γύρω σχολεία, ενώ υπήρχαν πολλά προβλήματα και Πανελλαδικά!!!Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση, την υπομονή και τη συνεργασία .

Ελπίζουμε αύριο να είναι καλύτερα τα πράγματα για το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και την πλατφόρμα webex.

Πάντα στη διάθεσή σας …σας ευχαριστούμε για την προσπάθεια!!!

Με εκτίμηση εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Ο Δ/ντης